AUTOGLYM UHD POLISHING COMPOUND - SET NA STROJOVÉ LEŠTENIE

95,00 

UHD Polishing Compound je výsledkom rokov spolupráce s automobilovými firmami a detailermi, ktoré reštaurujú a obnovujú laky vozidiel. Proces zaleštenia laku je veľmi dôležitý pred samotnou aplikáciou akejkoľvek ochrany laku vozidla. UHD Polishing Compound obsahuje všetko, čo potrebujete k dokonalému odstráneniu defektov na laku.

Pred konzerváciou laku (voskom, keramikou, konzervantom…) je vhodné ho dostať do dokonalého stavu a zbaviť ho nedokonalostí. Ak chcete tieto nedokonalosti odstrániť strojovo (elektrickou leštičkou), je na to určený práve tento set (ostatné produkty Autoglym sú určené predovšetkým na ručné použitie).

Set Autoglym UHD Polishing Compound obsahuje:
1x 500ml pastu UHD Polishing Compound
1x 160mm stredný penový kotúč (biely)
1x 160mm mäkký penový kotúč (čierny)
1x mikrovláknovú utierku na rozleštenie Autoglym Hi-Tech finishing cloth

Tento set je vhodný pre použitie s orbitálnymi leštičkami, ale aj s rotačnými. Menej skúseným detailerom jednoznačne odporúčame použiť orbitálnu (=excentrickú) leštičku.
Môže sa používať aj na staršie, zvetrané laky, ale aj na nové. Pri starých lakoch si však dajte pozor na miesta, kde je poškodený vrchný lak (napr. sa lúpe alebo miesta obité od kamienkov). Nepoužívajte na matné laky!

Použitie:
1. Karosériu najprv dôkladne umyte a vysušte. Dôležitá je aj následná dekontaminácia laku (napr. pomocou prípravkov Autoglym Magma a/alebo Clay), asfaltové/olejové škvrny odstránite pomocou Autoglym Tar Remover.
2. Odporúčame pracovať v interiéri, resp. nie na priamom silnom slnku a vo vetre. Pomocou maskovacej pásky (odporúčame maskovaciu pásku 3M) olepte plastové nelakované diely, svetlomety, kľučky, emblémy, gumené tesnenia a pod. Začnite stredným (bielym) kotúčom pre odstránenie výraznejších nedokonalostí. Ak máte na laku len drobné hologramy, môžete začať rovno s mäkkým kotúčom (čierny).
3. Pracujte diel za dielom, ale po menších častiach, cca na šírku ramien. Začnite z hornej časti a vykonávajte vodorovný pohyb. Postupne zvyšujte otáčky z nižších na vyššie. Nie je potrebné nanášať veľké množstvo pasty na kotúč, stačí 4-5 kvapiek veľkosti hrášku, následne ich rozotrite po kotúči (pred použitím je potrebné fľašu pretrepať). Pri prvom použití kotúča môžete dať aj o trošku viac pasty.
4. Na jednom mieste pracujte cca 1-1,5 minúty, kým pasta nevytvorí priesvitný film. Leštičkou buďte stále v pohybe, nezastavujte na jednom mieste, aby ste nepoškodili lak zvýšenou teplotou, resp. aby ste nevytvorili ďalšie hologramy.
Následne zvyšky pasty zotrite priloženou mikrovláknovou utierkou. Pod uhlom alebo za pomoci LED baterky na to určenej skontrolujte stav laku. Ak je to potrebné pridajte opäť trošku pasty a postup zopakujte.
5. Zotrite všetky zvyšky pasty mikrovláknom.
6. Ak na laku ostali hologramy, pokračujte od bodu č. 4 mäkkým (čiernym) kotúčom.
7. Po doleštení lak zakonzervujte niektorým z UHD produktov (keramickou ochranou UHD Ceramic Coating alebo tuhým voskom UHD Wax).

Ak na laku ostanú nejaké usadeniny, nastriekajte na nich vodu a zotrite.

Tento produkt nie je vhodný na ručnú aplikáciu, je určený výlučne na strojové použitie. Na ručné použitie sú vhodné pasty Super Resin Polish / Ultra Deep Shine / Paint Renovator alebo set na odstránenie škrabancov Scratch Removal Kit.

Odporúčania:
-Na plastových lakovaných dieloch (napr. nárazníky) používajte radšej trošku nižšie otáčky, kvôli minimalizácii zahrievania.
-Nesnažte sa vyleštiť príliš veľkú plochu naraz. Pastu rozotriete na príliš veľkú plochu – bude rýchlo schnúť, následne prášiť a leštenie bude neefektívne. Okrem toho aj rýchlejšie opotrebujete kotúč. Na šírku ramien je to ideálny záber.
-Pasta je univerzálna, použiť ju môžete aj s inými kotúčmi ako sú tie v balení.
-Po doleštení kotúče prepláchnite vo vode a nechajte uschnúť (teplej alebo studenej, nie horúcej). Pri používaní musí byť kotúč suchý.

Nákupný košík