AUTOGLYM RAPID CERAMIC SPRAY 500ML

30,30 

Autoglym Rapid Ceramic Spray je jednoduchá cesta pre rýchle vytvorenie až trojmesačnej ochrannej vrstvy na laku karosérie.

Rapid Ceramic Spray je rýchly a jednoduchý spôsob ochrany vášho laku. Keramické zloženie rýchlo priľne k laku jednoduchým nastriekaním a zaleštením. Tropická vôňa keramickej ochrany ponúka trvácnosť až na 3 mesiace s vysokou hydrofóbnou vlastnosťou a krásnym hlbokým leskom, tak aby vaše auto vynikalo medzi inými.

Použitie:
1. Nepoužívajte na priamom slnku alebo ak je karoséria teplá na dotyk. Pre čo najlepší výsledok nepoužívajte pri teplotách vyšších ako 25 stupňov. Prípravok môžete aplikovať aj na mokrú karosériu po umytí, ale pre čo najtrvácnejší výsledok odporúčame aplikovať na suchú karosériu.
2. Dôkladne umyte vozidlo, odporúča sa aj dekontaminácia laku pomocou Magmy alebo Clay kitu.
3. Pred použitím pretrepte. Aplikujte po jednotlivých dieloch.
Suchá karoséria: nastriekajte opatrne priamo na karosériu alebo na čistú mikrovláknovú utierku alebo aplikátor a rozotrite.
Mokrá karoséria: nastriekajte opatrne priamo na karosériu rozotrite utierkou Autoglym Instadry.
Dve až tri strieknutia na jeden diel sú dostatočné. Na malé diely nedávkujte viac ako dve strieknutia.
4. Čistou mikrovláknovou utierkou Hi-Tech Microfibre Finishing Cloth vyleštite do vysokého lesku predtým, než aplikujete prípravok na ďalšie diely karosérie. Použite viaceré utierky ak je to nevyhnutné.
5. Môžete aplikovať aj druhú vrstvu, ale najskôr 24 hodín po aplikovaní tej prvej.

Základné info k používaniu Rapid Ceramic Spray s ostatnými produktami Autoglym:
Bez problému sa dá použiť na existujúcu vrstvu keramickej ochrany (UHD Ceramic Coating). Dokonca predĺži jej životnosť.
Tiež sa dá bez problému použiť na vrstvu ostatných ochrán/pást/vosku/sealantu, menovite: UHD Wax, Super Resin Polish, Ultra Deep Shine, Extra Gloss Protection, Polar Seal.
Zároveň ho môžete aplilkovať (podľa vyššie popísaného postupu) aj na karosériu, ktorá nebola žiadnym vyššie menovaným spôsobom ošetrená.

Aký je rozdiel medzi Rapid Ceramic Spray a UHD Ceramic Coating?
Rapid Ceramic Spray je rýchlou a jednoduchou cestou ako pridať keramickú ochranu laku. Ponúka ochranu do troch mesiacov a vyžaduje menej náročnú prípravu povrchu. Keramická ochrana UHD Ceramic Coating je celý kit, proces aplikácie si vyžaduje viac príprav a viac času, zároveň ale ponúka dlhšiu výdrž ochrany. Rapid Ceramic Spray je ideálnou voľbou na pravidelnú údržbu vrstvy keramickej ochrany UHD Ceramic Coating.

Aký je rozdiel medzi Rapid Ceramic Spray a Autoglym voskom alebo inými konzervantami?
Každý produkt vyžaduje iný spôsob prípravy povrchu a samotnej aplikácie. Je to viac-menej vecou osobnej preferencie, ale hlavnou výhodou Rapid Ceramic Spray je, že sa dá rýchlo aplikovať na ešte mokrú karosériu po opláchnutí šampóna.

Výdrž ochrannej vrstvy
Výdrž ochrany je závislá od viacerých faktorov – najazdené kilometre, počasie, spôsob pravidelnej údržby vozidla, spôsob aplikácie. Pri aplikácii na suchú karosériu je výdrž ochrannej vrstvy max tri mesiace. To, že je čas na opätovnú aplikáciu ochrannej vrstvy zistíte tak, že sa na karosérii zdržiava voda a karoséria nepôsobí vodoodpudivo. Výdrž znižujú aj agresívne prípravky na umyvárkach, napr. rôzne silné predumývače.

Prípravok je vhodný len na lakované diely karosérie, t.j. nie je vhodný na sklo a nelakované plastové alebo gumené lišty.
Ak ste produkt nechtiac naniesli aj na miesta, kde by byť nemal (napr. spomenuté okná), túto vrstvu odstránite pomocou Autoglym Intensive Tar Remover.

Má zmysel aplikovať viac vrstiev?
Určite nie ihneď po sebe, ale najskôr po 24 hodinách. Nie je to ale niečo, čo by sme vyslovene odporúčali. Pravidelné umývanie šampônom a aplikácia vosku bude efektívnejším spôsobom ochrany. Tiež nemá význam použiť najprv Rapid Ceramic Spray a následne na to niektorý abrazívny produkt (napr. Paint Renovator, Scratch Removal kit) alebo leštenku (Super Resin Polish, Ultra Deep Shine), pretože by ste tým ochrannú vrstvu poškodili. Aplikácia v opačnom poradí je správna (naprv pasta, potom Rapid Ceramic Spray).

Použitie je bezpečné aj na wrapové fólie. 

Nákupný košík