AUTOGLYM POLAR WASH 2.5L - NAPEŇOVACÍ ŠAMPÓN

22,10 

Vysoko penivý šampón určený na použitie s napeňovačmi pomocou vysokotlakových čističov (WAP).

Polar Wash je účinný vysoko penivý šampón, ktorý je určený na použitie s napeňovačom v domácich podmienkach, ideálne po predumytí aktívnou penou Autoglym polar blast. Vytvorí na karosérií súvislú vrstvu peny, ktorá umožňuje ľahké odstránenie nečistôt z karosérie.

Polar Wash predstavuje druhý stupeň z trojstupňového Polar procesu. Prvým krokom je predumytie pomocou aktívnej peny Polar Blast (odstránenie hrubej špiny), druhým je šampón Polar Wash a tretím krokom je konzervant Polar Seal. Polar Wash nahrádza produkt Autoglym Pressure Wash, ktorý bol tiež určený na použitie s napeňovačom, ale Polar Wash má upravené zloženie pre silnejší účinok.
Polar Wash nie je pH neutrálny, ale nenarúša vrstvu vosku UHD Wax, konzervantu Extra Gloss Protection alebo LifeShine.
Úroveň vzniknutej peny je závislá od viacerých faktorov: pomer riedenia, prietok a výkon tlakového čističa.

Šampón Polar Wash síce vytvára naozaj hustú penu a má perfektné čistiace schopnosti, nie je vhodný na predumývanie od hrubej špiny, čiže nenahrádza aktívnu penu. Tiež nie je vhodný na ručné nanášanie – na ručné nanášanie sú vhodné šampóny Bodywork Shampoo Conditioner alebo penivejší Ultra High Definition Shampoo.
V prípade decentného zašpinenia vozidla postačí len nanesenie a opláchnutie, ale ak je vozidlo znečistené viac, je vhodné po napenení karosériu prejsť aj rukavicou z mikrovlákna alebo špongiou.

Použitie:
1. Pred aplikáciou skontrolujte, či vozidlo a kolesá sú chladné na dotyk. Vozidlo odparkujte v tieni, mimo priamého slnečného žiarenia.
2. Odporúčame začať predumytím aktívnou penou Polar Blast pre odstránenie hrubej špiny. Ak tento krok vynecháte, minimálne ako prvé karosériu opláchnite čistou vodou (ideálne nie silným tlakom).
3. Polar Wash môžete riediť rôznym pomerom, v závislosti od požadovanej „hustoty“ peny. Základný pomer riedenia je 1:1 s čistou vodou. 250ml zmesi by malo byť dostatočné na pokrytie celého vozidla priemernej veľkosti.
4. Naneste na celé vozidlo pomocou napeňovača a tlakového čističa, smerom zdola nahor tak, aby ste pokryli celú karosériu, vrátane kolies a okien.
5. Šampón začne účinkovať a rozpúšťať nečistoty, pre lepší výsledok použite mikrovláknovú rukavicu na umývanie alebo špongiu a narušte nečistoty aj mechanicky.
6. Opláchnite čistou vodou zdola nahor a vysušte.

Polar Wash nie je vhodný na umývanie kabrioletov s plátenou strechou (soft-top)!

Tip – pokračujte tretím krokom a použite konzervant polar seal pre dlhotrvajúci výsledok

Shopping Cart